Whatsapp icon

הסיפור האמיתי של ישוע – היהודי המשפיע ביותר בכל הזמנים

Play button.

יש שאומרים שהוא שקרן, מכשף, בוגד. ויש – שהוא מורה דגול, נביא, שעשה רק טוב. אז מי הוא באמת? ואיך הוא שינה את החיים של מיליארדים – כולל של כמיליון יהודים?

ספר משנה חיים - חייו של ישוע

אם אלוהים הבורא דיבר אלינו, הייתם רוצים לדעת מה הוא אמר? האמיתות העתיקות בספר הבריתות - התנ"ך והברית החדשה - רלוונטיות לחיינו גם היום.

לאורך כל התנ"ך אלוהים אומר שהמעשים הרעים שלנו מפרידים אותנו ממנו. אבל באהבתו הגדולה, הוא הבטיח לשלוח את המשיח שיכפר על חטאינו כקורבן המושלם כדי שנוכל להיות ביחסים עם אלוהים ולקבל חיים לנצח. והברית החדשה, ההמשך הטבעי של התנ"ך, מוכיחה שישוע בן-דוד הוא המשיח המובטח ומתעדת את החיים והלימוד של היהודי המשפיע בכל הזמנים.

קבלו את הספר בחינם
הזמנתך התקבלה בהצלחה. ניצור קשר בקרוב לגבי משלוח.
אירעה שגיעה. נא למלא את כל השדות ונסו שנית.
עוד סרטונים
Play button.

המנהיג היהודי הגדול

כולנו שמענו על המנהיג היהודי המפורסם הזה, אבל מי הוא באמת היה? כל המרואיינים אמרו שהוא מנהיג גדול, חכם ונדיב, אבל אז הגיעה ההפתעה הגדולה!

Play button.

מהתעללות מינית לשמחת חיים

איך ילדה שעברה התעללות מינית הצליחה למצוא שמחת חיים? שרה ליברמן הייתה מתה מבפנים במשך שנים, אך מצאה חיים חדשים במקום מפתיע. והיא גם שׁרה על זה!

Play button.

הפרק האסור בתנ"ך

הידעת שיש "פרק אסור" בתנ"ך? מה ניסו להסתיר מאתנו? הפרק הזה שינה את חייהם של עשרות אלפי ישראלים!

יהודי חף מפשע הוצא להורג, ובארץ מאשימים אותו עד היום בדברים שהוא מעולם לא עשה ומעולם לא אמר. ההוכחות כאן!

אז מי הוא באמת היה? ואיך, למרות הכל, הוא שבה את הלבבות ושינה את חייהם של מיליארדים, כולל של כמיליון יהודים – וממשיך לעשות את זה עד היום?

יש שאומרים עליו שהוא שקרן, מכשף, בוגד. ויש שאומרים שהוא מורה דגול, נביא, שעשה רק טוב. אז איך נדע את האמת עליו?

שמועות או עדות מבוססת?

מצד אחד, יש אנשים שכתבו עליו 500-400 שנים אחרי תקופתו, אמרו עליו דברים נוראים – מבלי להכיר אותו, מבלי לראות אותו אי פעם. מצד שני, יש אנשים שהכירו אותו אישית, שראו ושמעו אותו במשך שנים – עדי ראייה – והם כתבו בפירוט ובדיוק מה הוא עשה ומה לימד. על מי הייתם מסתמכים?

בואו נבדוק מהי האמת עליו

אז זהו, מסתבר שהדעה הרווחת עליו בארץ מבוססת דווקא על מה שאלה שלא היו שם כתבו. זאת אומרת, השם שלו הושמץ ואנחנו חשבנו שזאת האמת! אבל לא הגיע הזמן שנשמע מה עדי הראייה עצמם אמרו? בואו נבדוק מהי האמת עליו, ואיך למרות כל העוינות כלפיו, הוא נהיה ליהודי המשפיע ביותר בכל הזמנים!

הסיפור האמיתי

הסיפור שלנו מתחיל פה בגליל לפני כאלפיים שנה. עם ישראל נמצא תחת שלטון רומי. ויהודי בשם ישוע, צאצא של דוד המלך, צבר שנולד בבית לחם וגדל בנצרת, מתחיל ללמד בבתי כנסת וגם לרפא חולים בכל האזור.

עדי ראייה, כולל יהודי בשם מתי – מתתיהו – כתבו שאנשים השתוממו מהלימוד של ישוע, מהניסים שעשה ומהאהבה שהפגין כלפי כל אדם שפגש. יותר ויותר אנשים התחילו ללכת אחריו, אבל הממסד הדתי לא כל כך אהב את זה.

ישוע לא רק דיבר על אהבה – לפי העדים, הוא הדגים אותה כל הזמן, לאינספור אנשים, מכל מיני רקעים.

הם ניסו אותו בשאלה מה המצווה הכי חשובה, וישוע אמר להם, "וְאָהַבְתָּ אֶת יהוה אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל־נַפְשְׁךָ וּבְכָל־מְאֹדֶךָ. זֹאת הַמִּצְוָה הַגְּדוֹלָה וְהָרִאשׁוֹנָה. הַשְּׁנִיָּה דּוֹמָה לָהּ: וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ. בִּשְׁתֵּי מִצְווֹת אֵלֶּה תְּלוּיָה כָּל הַתּוֹרָה וְהַנְּבִיאִים" (מתי כב 40-38).

אהבה בפועל

ישוע לא רק דיבר על אהבה – לפי העדים, הוא הדגים אותה כל הזמן, לאינספור אנשים, מכל מיני רקעים. הוא עזר לנשים שנקלעו למקומות הכי אפלים בחברה, לצאת לחיים חדשים.

לֹא הַבְּרִיאִים צְרִיכִים לְרוֹפֵא, אֶלָּא הַחוֹלִים. לֹא בָּאתִי לִקְרֹא אֶת הַצַּדִּיקִים לִתְשׁוּבָה, כִּי אִם אֶת הַחוֹטְאִים.

הוא גם עזר לרבים לחזור לדרך הישר. למשל, איש מכס מושחת בשם זכי, פגש את ישוע וחווה שינוי כל כך משמעותי שהחליט לתת חצי מנכסיו לעניים ולפצות פי ארבעה כל אדם שעשק.

אבל המנהיגים הדתיים מתחו על ישוע ביקורת על זה שהוא בא במגע עם אנשים כאלה. ובתגובה הוא ענה, "לֹא הַבְּרִיאִים צְרִיכִים לְרוֹפֵא, אֶלָּא הַחוֹלִים. לֹא בָּאתִי לִקְרֹא אֶת הַצַּדִּיקִים לִתְשׁוּבָה, כִּי אִם אֶת הַחוֹטְאִים" (לוקס ה 32-31).

מהות התורה

בין ישוע והממסד הדתי מתחילים חיכוכים, כי ישוע לימד שהמהות של התורה – מה שבאמת חשוב לאלוהים – זה שנעשה חסד, שנדאג לזולת ושלא נתמקד רק בקיום טקסים דתיים ונתעלם מהצרכים של אנשים סביבנו.

כלל הזהב המפורסם שלו היה, "כָּל מַה שֶּׁתִּרְצוּ שֶּׁיַּעֲשׂוּ לָכֶם בְּנֵי הָאָדָם, כֵּן גַּם אַתֶּם עֲשׂוּ לָהֶם….

עם זאת, ישוע הבהיר חד-משמעית שהוא לא בא להקים דת חדשה. הוא אמר, "אַל תַּחְשְׁבוּ שֶׁבָּאתִי לְבַטֵּל אֶת הַתּוֹרָה אוֹ אֶת הַנְּבִיאִים; לֹא בָּאתִי לְבַטֵּל כִּי אִם לְקַיֵּם" (מתי ה 17).

כלל הזהב המפורסם שלו היה, "כָּל מַה שֶּׁתִּרְצוּ שֶּׁיַּעֲשׂוּ לָכֶם בְּנֵי הָאָדָם, כֵּן גַּם אַתֶּם עֲשׂוּ לָהֶם…" (מתי ז 12). תחשבו על זה רגע: אם כל אחד היה חי רק את זה, איזה שינוי משמעותי זה היה עושה בחיים שלנו, בעולם שלנו!

כך מתחילה מהפכה

ישוע הפיץ עוד תפיסות מהפכניות. למשל, הוא לימד שמי שרוצה להיות אדם גדול באמת צריך לא לחפש מעמד ושליטה, אלא דווקא לשרת אחרים.

בכל מקום שהגיע אליו, ישוע דאג לעניים, סיפק מזון לרעבים, הביא צדק לחלשים, עזר לאלמנות וריפא חולים. לפי עדי הראייה, הוא עזר לעשרות אלפי אנשים – בחינם – וסיפק להם מענה כאילו כל אחד מהם היה היחיד בעולם.

החיכוך מתקרב לשיאו

יום אחד, ישוע עולה לירושלים אבל מוצא בבית המקדש מסחרה אחת שלמה. לממסד הדתי הייתה שליטה בלעדית על כל הסחר במקום, ועולי הרגל נאלצו לקנות את בעלי החיים שהם הקריבו רק שם, ובמחירים מופקעים. תארו לעצמכם: כל זה קורה בבית המקדש, המקום שאמור להיות הכי קדוש והכי טהור בעולם כולו!

עכשיו, ישוע לא יכול להתעלם מזה, והוא מגרש את כל הסוחרים והחיות, מטהר את בית המקדש ודורש מהם, "אַל תַּעֲשׂוּ אֶת בֵּית אָבִי לְבֵית מִסְחָר" (יוחנן ב 16).

אנשים רואים את כל הדברים שישוע עושה ומתפעלים ממנו. אבל הממסד הדתי רואה בו איום – אחרי שנים רבות שבהן נהנו מכסף, כוח ומעמד, הם מתחילים לפחד שהם עומדים לאבד את כל אלה. והם מחליטים להיפטר ממנו.

הסתכלות פנימה

אבל ישוע עומד לעשות את המעשה הכי גדול שלו. אבל כדי להבין למה הוא היה צריך לעשות את זה, צריך רגע לדבר על הלב. ישוע לימד שמה שבאמת חשוב לאלוהים זה לא להיראות טוב וצדיק מבחוץ, אלא להיות טוב וטהור מבפנים, בלב.

ואלוהים שנתן לנו את החיים – האם תמיד אהבנו אותו ושמענו בקולו בכל רגע?

ומה לגבינו? אילו אחרים יכלו לראות פנימה לתוך הלב והמחשבות שלנו, מה הם היו מוצאים שם? רק דברים טובים, או גם אנוכיות, חמדנות, נקמנות? האם תמיד נתנו לאחרים את היחס שהיינו רוצים לקבל? תמיד נהגנו בכבוד ובסבלנות? מעולם לא ריכלנו? תמיד סיפרנו את האמת? ואלוהים שנתן לנו את החיים – האם תמיד אהבנו אותו ושמענו בקולו בכל רגע?

הבעיה הרצינית ביותר

אלוהים מראה לנו בתנ"ך שהוא קדוש ושהדברים הרעים שעשינו – החטאים שלנו – מנתקים אותנו ממנו (ישעיה נט 2). ומפני שהוא גם אל צדיק, ולא יכול להתעלם מחטא ואי-צדק, הוא קבע יום דין. שלמה המלך, החכם באדם, אמר, "כָּל־מַעֲשֶׂה הָאֱלֹהִים יָבִא בְמִשְׁפָּט" – כולל הדברים שעשינו בסתר, שחשבנו שאף אחד לא רואה (קהלת יב 14).

ולא משנה כמה מעשים טובים נעשה, הם לא יכולים למחוק את המעשים הרעים שעשינו. דוד המלך אמר שאם אלוהים ישפוט אותנו לפי המעשים שלנו, "לֹא־יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל־חָי" (תהילים קמג 2). ואלוהים אמר שגזר הדין המגיע לנו הוא עונש ניצחי (דניאל יב 2).

הפתרון של אלוהים

אבל אלוהים כל כך אוהב אותנו שהוא הכין עבורנו דרך לקבל כפרה על החטא, כדי שנוכל ליהנות ממערכת יחסים קרובה איתו. כבר בתורה, אלוהים קבע את העיקרון שרק קורבן יכול לכפר על החטא שלנו – הקורבן התמים מת במקום האדם החוטא (ויקרא יז 11). ואלוהים גם הבטיח שהוא ישלח אדם שיהיה הקורבן המושלם שייתן את חייו, ובמותו ישלם על החטא שלנו – פעם אחת ולתמיד. אלוהים אמר שהאדם הזה יהיה המשיח (ישעיה נג, דניאל ט 26-24).

פרטי הזיהוי של המשיח

אז איך נוכל לדעת בוודאות מיהו המשיח? אלוהי ישראל נתן לנו בתנ"ך נבואות רבות, ספציפיות, כדי שכאשר הוא יבוא, נוכל לזהות אותו, להאמין בו וכך לקבל חיים לנצח עם אלוהים. שימו לב לפרטים המדויקים שנביאי ישראל מסרו לנו. המשיח:

● יבוא לפני חורבן בית המקדש השני – כלומר, לפני אלפיים שנה (דניאל ט 26-24)

● ייוולד בבית לחם (מיכה ה 1)

● יהיה צאצא של דוד המלך (ירמיה כג 6-5)

● יחולל ניסי ריפוי (ישעיה לה 6-5)

● יביא לא-יהודים רבים לאמונה באלוהי ישראל (ישעיה מב 7-1, מט 6-5)

● יהיה לא רק המשיח, אלא גם בן האלוהים (תהילים ב, משלי ל 5-4, ישעיה ט 6-5 ועוד)

● יידחה על ידי הממסד הדתי (תהילים קיח 23-22, ישעיה כט 14-13)

● יידקר וימות מוות אלים (זכריה יב 10, תהילים כב, ישעיה נג 5)

● וימסור את חייו כדי לכפר על חטאינו (ישעיה נג, דניאל ט 26-24)

אין אהבה גדולה מזו

וכאן אנחנו מגיעים למעשה הכי גדול של ישוע. הוא עושה את דרכו לירושלים, כדי לחגוג את חג הפסח, והוא אומר לתלמידיו שבקרוב הוא ימות, אבל שמותו יביא חיים לרבים. זמן קצר אחר כך, הוא הוסגר והממסד הדתי הרשיע אותו בחילול השם, על כך שאמר שהוא המשיח, בן האלוהים. ישוע נמסר לרומאים, ואלה צלבו אותו.

יותר ויותר יהודים מתחילים לחשוב שכאשר ישעיהו הנביא ניבא על מותו של המשיח, הוא בעצם ניבא על מותו של ישוע.

ישוע תמיד לימד על חשיבות הסליחה והצורך לאהוב אפילו את האויבים, ובזמן שהוציאו אותו להורג, כשעבר ייסורים בלתי אנושיים, סבל שאין לתאר, הוא פנה לאלוהים ואמר, "אָבִי, סְלַח לָהֶם, כִּי אֵינָם יוֹדְעִים מַה שֶּׁהֵם עוֹשִׂים" (לוקס כג 34).

יותר ויותר יהודים מתחילים לחשוב שכאשר ישעיהו הנביא ניבא על מותו של המשיח, הוא בעצם ניבא על מותו של ישוע. ישעיהו אמר:

וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ
מְדֻכָּא מֵעֲוֹנֹתֵינוּ
מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו
וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא־לָנוּ
כֻּלָּנוּ כַּצֹּאן תָּעִינוּ
אִישׁ לְדַרְכּוֹ פָּנִינוּ
וַיהוָה הִפְגִּיעַ בּוֹאֵת עֲוֹן כֻּלָּנוּ

בחג הפסח, יד בניסן, בשלוש בצהריים, בדיוק בשעה שעם ישראל צווה לשחוט את שה הפסח כדי להינצל ממוות בדמו, ישוע שפך את דמו ומת כשה תמים כדי לכפר על חטאינו ולתת לנו חיים לנצח עם אלוהים (מרקוס טו 41-33).

ישוע אמר, "אֵין אַהֲבָה גְּדוֹלָה מֵאַהֲבָתוֹ שֶׁל הַנּוֹתֵן אֶת נַפְשׁוֹ בְּעַד יְדִידָיו" (יוחנן טו 13). והנה הוא עשה את זה – הוא לקח את העונש שהגיע לנו, ומת במקומנו.

הסוף שאף אחד לא ציפה לו

הסיפור הזה יכל להיגמר באסון, אבל אז קרה דבר מדהים. ביום השלישי למותו של ישוע, כמה אנשים באו לקבר שלו כאן בירושלים, ולא האמינו למראה עיניהם: הקבר היה ריק!

כחמש מאות עדים ראו אותו חי בבת אחת אחרי תקומתו.

במשך ארבעים יום, במקומות שונים, בזמנים שונים מאות אנשים ראו את ישוע חי – יהודים מהגליל כמו יוחנן, מרים ורבים אחרים, פגשו אותו, דיברו איתו, ישבו לאכול איתו וחלק מהם אפילו נגעו בפצעים שבידיו ובצידו.

לאחר מכן, מנהיג דתי שרדף את תלמידיו של ישוע כתב עדות שבה תיאר את המפגש שלו עם ישוע אחרי תחייתו ואיך זה שינה את חייו מקצה לקצה. וההוכחה המרשימה ביותר שישוע קם מן המתים – כחמש מאות עדים ראו אותו חי בבת אחת אחרי תקומתו.

ואז עדי ראייה ראו אותו נישא לשמיים, כמו שנביאי ישראל ניבאו שאחרי שהמשיח יקום לתחייה (ישעיה נג 12-10, תהילים טז 10) הוא יעלה לימין אלוהים (תהילים קי, סח 19; דניאל ז 14-13).

מה כל זה אומר עבורנו?

ישוע השלים את המשימה. אין אף אחד אחר בכל ההיסטוריה שכל הנבואות שראינו התגשמו בחיים שלו – וישוע הגשים עשרות נבואות נוספות! בתקומה של ישוע, אלוהים אישר שהוא אכן המשיח, בן האלוהים. ישוע פתח לנו את הדרך לקבל סליחה, כפרה, ישועה, ועכשיו אנחנו יכולים להתחיל חיים חדשים עם אבינו שבשמיים ולהיות איתו לנצח.

לא משנה מה עשינו או מה עשו לנו, הוא יכול לשחרר אותנו מאשמה ומבושה, ולרפא אותנו מבפנים, לתת לנו חופש אמיתי והתחלה חדשה.

ישוע המשיח בא "לַחֲבֹשׁ לְנִשְׁבְּרֵי־לֵב, לִקְרֹא לִשְׁבוּיִם דְּרוֹר, וְלַאֲסוּרִים פְּקַח־קוֹחַ" (ישעיה סא 1). לא משנה מה עשינו או מה עשו לנו, הוא יכול לשחרר אותנו מאשמה ומבושה, ולרפא אותנו מבפנים, לתת לנו חופש אמיתי והתחלה חדשה. ישוע עשה ועדיין עושה את זה בחיים של מיליונים ובחיים שלנו אישית. ועכשיו הוא מושיט יד ומזמין כל אחד ואחת לבוא אליו.

כל מה שעלינו לעשות זה לבקש סליחה מאלוהים על הדברים הרעים שעשינו, להאמין בישוע המשיח ולהחליט ללכת אחריו מעכשיו והלאה. זה לא הדבר הכי קל בעולם, אבל זה הדבר הכי שווה בעולם.

תוכלו להתחיל את החיים החדשים האלה עכשיו, איפה שאתם. אם תרצו, פשוט תחזרו אחרינו בתפילה פשוטה מהלב:

"אלוהי אברהם, יצחק ויעקב, תודה שנתת לי חיים.

אנא סלח לי על כל הדברים הרעים שעשיתי ואמרתי וחשבתי.

תודה ששלחת את בנך, ישוע המשיח, שמת עבורי כדי לכפר על חטאיי.

ותודה שהקמת אותו מן המתים כדי לתת לי חיים לנצח.

החלטתי לקבל את ישוע כאדון וכמושיע של חיי.

עזור לי ללכת בדרכיך מעכשיו ולתמיד.

בשם ישוע המשיח, אמן."

אם התפללתם איתנו, תהיו בטוחים שאלוהים שמע, סלח לכם ונתן לכם חיים לנצח. נולדתם מחדש. זו התחלה של מסע מרתק. יהיו גם אתגרים, ולכן נשמח לעזור לכם לרכוש כלים וידע שיאפשרו לכם להצליח. צרו קשר איתנו.

וגם אם יש לכם עדיין שאלות, נשמח לענות – תתקשרו או תכתבו. יש לנו גם מתנה קטנה עבורכם –ספר קצר, חינם עד הבית, שבו תוכלו לראות בעצמכם את העדויות שהעדים כתבו על חייו של ישוע.

ובקרוב נעלה סרטונים נוספים בסדרה הזאת – תירשמו ותעקבו אחרינו, כי לא כדאי לפספס. נתראה בקרוב!

Play button.

שאלות? תגובות?

בואו נדבר!

הודעתך התקבלה בהצלחה. ניצור קשר בקרוב.
אירעה שגיעה. אנא מלאו את כל השדות ונסו שנית.